piątek, 17 lipca 2009

Nad morze :D

Jeszcze co do wczorajszego tematu ;)
Fotorelacja z koncertu The Blues Brothers w Białysmtoku (festiwal Filmvisage)
A teraz zmiana na... MORZE!!!!
kocham morze, zawsze marzyłam aby mieszkać nad "wielką wodą". Byłam wniebowzięta, gdy lecieliśmy do Anglii. Ponieważ Bognor Regis to miejscowość nadmorska. Spacery na plażę, deptakiem... A te w nocy... ach i och ^^ Angielska pogoda jest niepowtarzalna, przychodzi to na myśl zwłaszcza gdy spacerujesz o północy brzegiem morza, a fale ryczą i zalewają plażę aż do deptaka :)
Tym razem jednak wybieramy się nad polski Bałtyk. Celem będzie Łeba. Miejscowość położona między dwoma jeziorami - Łebsko i Sarbsko. Kilka lat temu byłam w miejscowości położonej ok. 35 km od tegorocznego celu. Mianowicie byłam w Rowach. Punkty turystyczne w postaci: skansen w Klukach(Muzeum Wsi Słowińskiej), latarnia morska w Czołpinie, czy ruchome wydmy - mam za sobą (choć bardzo chętnie odwiedzę je jeszcze raz).
Teraz jednak w pierwszej kolejności skupię się na zwiedzaniu punktów w pobliżu Łeby. Zależy mi na odwiedzeniu: muzeum "Wyrzutnia Rakiet", latarni Stilo, ogrodu ornitologicznego w Łebie, muzeum motyli.
Mam też nadzieję, że wybierzemy się do sąsiednich miejscowości zwiedzić: Muzeum Etnograficzne w Lęborku, zamek książąt pomorskich w Słupsku, galerię bursztynową w Słupsku, a także inne ciekawe miejsca ;)
Przy tym oczywiście muszę znaleźć czas aby złapać trochę słonka bo ja to z natury "córką młynarza" jestem ;)
No i oczywiście nie zpaominam o czymś do haftowania i książce ;)
Wjazd jutro, powrót za dwa tygodnie. Dam Wam odpocząć od mojej paplaniny i mam nadzieję, że chociaż troszkę, troszeńkę się za mną stęsknicie ^^

4 komentarze:

 1. Melciu! Wypoczywaj, opal buzię lekko, poczytaj, powyleguj się na plaży, odwiedź wszystkie zaplanowane atrakcje, wracaj szczęśliwa i zdrowa!
  I poproszę o fotki z urlopu!

  OdpowiedzUsuń
 2. miłego wypoczynku Melciu :) nasze morze jest piękne a i pogoda bywa hawajska (ja po 4 dniach na plaży muszę używać podkładu dwa tony ciemniejszego hihi) Tobie też takiej pogody życzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wypoczywaj i wracaj opalona :-)
  Byłam w Łebie kilka razy i wszystko o czym pisałaś "zaliczyłam" - warto było!
  Ja za tydzień śmigam na Hel!!

  OdpowiedzUsuń
 4. wakacje zapowiadają Ci się wyśmienicie :), wypoczywaj ile się da i zwiedzaj co byś miała nam co opowiadać, bo na pewno się stęsknimy za Twoją paplaniną :)

  OdpowiedzUsuń